System nawadniania Hunter – sprzęt i podzespoły

Ostatnie lata cechują się niską sumą opadów. Wydłużające się okresy suszy sprawiają, że największą i najpilniejszą potrzebą roślin przydomowych i ogrodowych jest odpowiednie nawodnienie. Podlewanie przy pomocy węża lub konewki jest w przypadku większego ogrodu czynnością czasochłonną i mało efektywną. W takiej sytuacji doskonałym pomysłem jest inwestycja w system nawadniania ogrodu Hunter. Pozwoli on zaoszczędzić czas i optymalnie wykorzystać wodę przez ogrodowe rośliny. W trakcie projektowania przestrzeni warto zaplanować rozmieszczenie zraszaczy i innych elementów systemu, które zapewnią roślinom optymalną wilgotność.

Elektrozawory Hunter oraz studzienki

Firma Hunter jest jednym ze światowych liderów na rynku producentów systemów nawadniania. Wyróżnia się innowacyjnością i wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Najważniejszym elementem systemu nawadniania Hunter są elektrozawory. 

Zawory sterujące stanowią serce systemu nawadniającego Hunter. To one poprzez sygnał pochodzący ze sterownika kierują wodę do odpowiednich sekcji i zamykają jej dopływ, kiedy proces nawadniania się zakończy. Od ich jakości zależy poprawność działania całego systemu. Niedomykający się zawór będzie powodował ciągłe nawadnianie w otwartej sekcji i upośledzał pracę pozostałych. W systemie nawadniania Hunter uzupełnienie stanowią plastikowe studzienki. Umieszcza się je tak, aby były one niewidoczne. Studzienki Hunter zapewniają łatwy dostęp do elektrozaworów i zaworów ręcznych. Są one pokryte szorstkim i antypoślizgowym materiałem. 

Sterownik nawadniania hunter - automatyzacja nawodnienia

Sterowniki w systemie nawadniania Hunter to urządzenia, które pozwalają na precyzyjne sterowanie podażą wody do zraszaczy ogrodowych. Umożliwiają one zaprogramowanie startu procesu nawadniania i czasu w jakim jest ono prowadzone. Ustawienia powinny być takie, żeby zagwarantować odpowiednią ilość wody, by ta przesiąkała na głębokość około 20-30 centymetrów. 

W przypadku bardzo przepuszczalnych gleb lepiej ustawić częste nawadnianie. Z kolei do ciężkich zaleca się dłuższe, ale rzadsze nawadnianie. Dzięki temu można w prosty sposób dostosować ilość dostarczanej wody niezbędne do prawidłowego rozwoju roślin. Ponadto sterowniki w systemie nawadniania Hunter pozwalają racjonalizować zużycie wody i zoptymalizować koszty związane z rachunkami za nią. 

Zraszacze Hunter - modele i rodzaje

System nawadniający Hunter powinien być wyposażony w odpowiednie zraszacze ogrodowe. Na rynku można znaleźć między innymi zraszacze wynurzalne i przenośne. W przypadku firmy Hunter na uwagę zasługuje MP Rotator. Jest to model wielostrumieniowej dyszy, która zużywa mniej wody i zapewnia bardziej równomierne nawodnienie powierzchni. 

Przykładem wydajnego zraszacza rotacyjnego jest Rotor I-25, który poradzi sobie w każdych warunkach dzięki mocy, wydajności i niezawodności. Charakteryzuje się on wieloma zastosowaniami na zróżnicowanym terenie. 

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności serwisu.

    Zadzwoń teraz