Systemy nawadniające

nawadnianie ogrodów gdańsk

Systemy nawadniające

Nawadnianie ogrodów

Systemy nawadniające

Podlewanie ogrodów systemem nawadniającym

Każdy ogród wymaga regularnej pielęgnacji, by mógł zachować swoje piękno i  prawidłowo się rozwijać. Hodowanie roślin wiąże się z ich częstym i regularnym podlewaniem, jednak w codziennym życiu często trudno znaleźć na to czas. Ponadto różne gatunki roślin mają wielorakie potrzeby, którym niełatwo samodzielnie sprostać. Na szczęście dzięki naszym systemom nawadniania ogrodów podlewanie ogrodu może odbywać się bez Twojego udziału. Zaprojektowana przez nas instalacja eliminuje problem oddzielnego podlewania każdej rośliny za pomocą konewki lub węża. System nawadniania ogrodu to najlepsze rozwiązanie dla osób zapracowanych lub posiadających duży ogród. Pozwala on na znaczną oszczędność czasu oraz pieniędzy. To jednorazowy wydatek, który z czasem bardzo korzystnie się zwraca. Pielęgnacja Twoich kwiatów czy upraw będzie dokładnie zaplanowana dzięki możliwości zaprogramowania ustawień nawadniania. Potrzeby poszczególnych roślin zostaną zaspokojone i nie będziesz musiał obawiać się o ich wzrost czy dobry wygląd. Systemy nawadniania ogrodów montowane są zarówno na rabatach kwiatowych, jak i w innych dekoracyjnych kompozycjach, służą również do nawadniania warzyw i owoców.

Rodzaje systemów nawadniania

Nowoczesne systemy nawadniania ogrodów tworzą trzy elementy:

 • Urządzenia nawadniające, czyli zraszacze
 • Sterowniki i elektrozawory kontrolujące częstotliwość i intensywność nawadniania, a także gwarantujące pracę systemu bez konieczności jego obsługi
 • Przewody łączące poszczególne elementy systemu

Systemy nawadniania ogrodów można podzielić na takie, które zawierają następujące elementy:

 • zraszacze stacjonarne
 • zraszacze obrotowe
 • zraszacze kroplujące
 • mini linie kroplujące

Wybór systemu nawadniania ogrodu zależy od budżetu, aranżacji ogrodu i jego rozmiaru. Trawnik zostanie najlepiej nawodniony za sprawą zraszaczy wynurzalnych, które są skuteczne i nie wpływają na wygląd ogrodu. Rabaty, krzewy i warzywniaki zostaną idealnie wypielęgnowane bez zbędnego wysiłku dzięki instalacji nawadniania kropelkowego. Niewielkie drzewka czy średnie rabaty wymagają instalacji zraszaczy niewynurzalnych.

Zawsze profesjonalnie oceniamy potrzeby ogrodu, na którym ma zostać zainstalowany system nawadniania ogrodu. Bierzemy pod uwagę zagospodarowanie terenu oraz ciśnienie i wydajność ujęcia wodnego, a także ewentualne utrudnienia. Jeśli nasze propozycje cenowe oraz wstępna propozycja wykonania ogrodu są tym, czego szukasz, pobierzemy niezbędne pomiary do celów projektowych i wykonamy wstępny projekt po opłaceniu kaucji. Ta zostanie zwrócona po wykonaniu inwestycji.

Zalety poszczególnych systemów nawadniających

Najważniejszym elementem w systemie są urządzenia nawadniające. Wśród nich wyróżnia się zraszacze stałe, które są najpopularniejsze i świetnie sprawdzają się w aranżacjach ogrodowych. Wyposażone są one w specjalnie przygotowane dysze, które formują strumień wody. Posiadają także systemy regulacji zraszania, które regulują ciśnienie wody. Dzięki temu każdy fragment ogrodu jest właściwie nawodniony. W takim przypadku stosowane są dwa rodzaje zraszaczy – wynurzalne i niewynurzalne. Pierwsze z nich, gdy nie pracują, pozostają ukryte pod powierzchnią ziemi i najlepiej sprawdzają się przy podlewaniu trawy bądź wyższych bylin. Z kolei zraszacze niewynurzalne są na stałe umieszczone na powierzchni i zwykle maskuje się je niewielkimi krzewami. Świetnie sprawdzają się w ogrodach porośniętych zróżnicowaną roślinnością.

Zraszacze kroplujące doskonale sprawdzają się w systemach nawadniania ogrodu służących do podlewania warzywniaków, rabat kwiatów czy żywopłotów. Nawadnianie kropelkowe tego typu zbudowane jest z przewodów doprowadzających wodę, które wyposażone są w kroplowniki (z nich sączy się woda). Tego typu nawadnianie sprawia, że woda dociera bezpośrednio do korzeni roślin, nie mocząc przy tym łodyg i liści. Dzięki temu nie są one narażone na działanie promieni słonecznych.

Zraszacze ruchome umożliwiają regulację zakresu pracy urządzenia do 360 stopni i posiadają dużą możliwość regulacji systemu nawadniania. Świetnie sprawdzają się w nawadnianiu trawników.

Minilinie kroplujące są prostym systemem nawadniania ogrodu, w którym samodzielnie wybieramy miejsca, do których ma docierać woda. Bardzo dobrze sprawdzają się w nawadnianiu małych żywopłotów, skalniaków czy niewielkich rabat kwiatowych. Do ich zalet z pewnością można zaliczyć niską cenę.

Czego potrzebujesz do stworzenia systemu nawadniającego?

Jeśli chcesz zainstalować w swoim ogrodzie profesjonalny system nawadniania, skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. Podczas rozmowy przedstawimy Ci szczegóły naszej oferty. Omówimy sprzęt amerykańskiej firmy Hunter, na podzespołach której pracujemy. Przedstawimy również orientacyjną cenę naszej usługi montowania systemu nawadniania Twojego ogrodu. Możemy również odwiedzić Twoją posesję i ocenić jej stan oraz najlepsze w przypadku Twojego ogrodu rozwiązanie nawadniające. Nie musisz obawiać się o kondycję roślin w ogrodzie, ponieważ pozostaną one w nienaruszonym stanie. Twój system nawadniania ogrodu powstanie w czasie od 3 do 5 dni. 

systemy nawadniające
Nasze realizacje

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności serwisu.

  Zadzwoń teraz