Systemy nawadniające

Wodnik Sopot

Automatyczne nawadnianie ogrodu

Od 1996 roku zajmujemy się projektowaniem, budowaniem i montowaniem automatycznych systemów nawadniania do ogrodów, boisk, parków miejskich, upraw szklarniowych i innych terenów zielonych. Jesteśmy pionierami w branży, gdyż jako jedna z pierwszych firm w Polsce wyspecjalizowaliśmy się w świadczeniu tego typu usług. Przez lata tworzyliśmy własne standardy projektowania i montażu oraz dobieraliśmy najodpowiedniejsze narzędzia. Wiedzę zdobywaliśmy, jeżdżąc po targach, obserwując najlepszych i słuchając opinii specjalistów.

Nawadnianie ogrodu – z czego się składa system podlewania?

Nowoczesny system nawadniający składa się z trzech elementów:

  • Urządzenia nawadniające, czyli zraszacze.
  • Sterowniki i elektrozawory kontrolujące częstotliwość i intensywność nawadniania, a także gwarantujące pracę systemu bez konieczności jego obsługi.
  • Przewody łączące poszczególne elementy systemu.

System automatycznego nawadniania ogrodu można podzielić ze względu na występujące w nim niezbędne elementy takie jak:

  • zraszacz stacjonarny,
  • zraszacz obrotowy,
  • zraszacz kroplujący,
  • mini linia kroplująca.

Wybór systemu automatycznego nawadniania ogrodu zależy od jego aranżacji i rozmiaru oraz indywidualnych potrzeb Klienta.

Trawnik zostanie najlepiej nawodniony za sprawą zraszaczy wynurzalnych, które są skuteczne i nie wpływają na wygląd ogrodu.

Automatyczne podlewanie rabatów, krzewów, czy chociażby ogródka warzywnego za pomocą instalacji nawadniania kropelkowego sprawi, że zostaną one idealnie wypielęgnowane bez zbędnego wysiłku.

Niewielkie drzewka czy średnie rabaty wymagają instalacji zraszaczy niewynurzalnych.

Zasady projektowania systemu podlewania ogrodu

Każdy projekt systemu podlewania w ogrodach powstaje w oparciu o podstawowe zasady zaczynając od określenia parametrów źródła wody, przez analizę zapotrzebowania na wodę poszczególnych roślin w ogrodzie, na montażu całości instalacji kończąc.

W Wodnik Sopot zawsze profesjonalnie oceniamy potrzeby ogrodu, na którym ma zostać zainstalowany system nawadniający. Bierzemy pod uwagę zagospodarowanie terenu oraz ciśnienie i wydajność ujęcia wody, a także ewentualne utrudnienia.

Jeśli nasze propozycje cenowe oraz wstępna propozycja wykonania ogrodu są tym, czego szukasz, pobierzemy niezbędne pomiary do celów projektowych i wykonamy wstępny projekt po opłaceniu kaucji. Ta zostanie zwrócona po wykonaniu inwestycji.

Sprawdź opinię

bądźmy w kontakcie!

Dane kontaktowe

Zainteresowała Cię nasza oferta? Zadzwoń, napisz maila lub odwiedź nas w jednym ze stacjonarnych oddziałów w celu omówienia jej szczegółów i sporządzenia dokładnej wyceny.

Wodnik sopot

Umówmy wizytę!

Zależy Ci na spersonalizowanym systemie nawadniania? Wypełnij formularz kontaktowy, a my przygotujemy ofertę dopasowaną do Twoich indywidualnych potrzeb.