Robot koszący Ambrogio — pomyśl o posezonowym serwisie

Jesień to dla trawy i całej reszty roślinnego królestwa czas spowolnionej wegetacji i regeneracji po lecie. Nadejście pierwszych przymrozków oznacza zakończenie sezonu koszenia. Od teraz nasz trawnik powinien być jedynie regularnie oczyszczany z liści. Zanim jednak nasz robot koszący Ambrogio lub inny robot do koszenia trawy zostanie odstawiony na pół roku, należy się nim umiejętnie zaopiekować i wykonać posezonowy przegląd. W niniejszym artykule przedstawimy, na czym polega serwis w naszej firmie, a także co można samemu zrobić we własnym zakresie, by utrzymać robota koszącego do trawy w dobrym stanie i przedłużyć jego żywotność.

Przegląd robotów koszących Ambrogio — na czym polega?

Nowoczesny robot koszący Ambrogio przyzwyczaja nas do wygody bezobsługowego trawnika i nieprzerwanej pracy niezależnie od pogody i pory dnia. Jednak wraz z ostatnim koszeniem nasz robot koszący do trawy wymaga zwrócenia na niego uwagi. Niezbędne jest odpowiednie zadbanie o jego silnik, ostrza i pozostałe części, a także zapewnienie mu właściwych warunków przechowywania do wiosny. Najpierw przystępujemy do czyszczenia urządzenia — można to wykonać we własnym zakresie. Za pomocą miękkiej szmatki i szczotki delikatnie oczyszczamy z pokosu część spodnią robota, a także koła i ostrza. Serwis Wodnik poza dokładnym oczyszczeniem robota, sprawdza także jego kluczowe parametry. Może się okazać, że niezbędna jest wymiana tarczy tnącej — jest to jednak szybki proces. Nasze usługi serwisowe świadczymy zarówno w przypadku urządzeń objętych gwarancją, jak i po jej upłynięciu.

Robot koszący — zasada działania

Robot do koszenia trawy jest inteligentnym urządzeniem, które działa na podstawie zainstalowanego oprogramowania. Za jego prawidłową pracę odpowiadają odpowiednie algorytmy. Każdy robot koszący wymaga uprzedniego wyznaczenia przewodami ograniczającymi obszaru, po którym ma się poruszać. Dzięki temu dostosowuje się do specyfiki koszonego terenu. Robot koszący Ambrogio wyposażony jest w nowoczesną technologię, która umożliwia mu pracę nawet na najbardziej skomplikowanych powierzchniach trawników. Baterie o bardzo dużej mocy, silne nogi oraz innowacyjna konstrukcja Ambrogio z łatwością pokonuje teren nachylony nawet o ponad 55%, drogi, przejazdy, a także rabaty.

Kiedy zgłosić się do serwisu z robotem?

Każdą nieprawidłowość w pracy urządzenia warto skonsultować z serwisem. Szczególną uwagę powinniśmy zwracać na wygląd koszonej trawy — jeśli źdźbła są poszarpane, możemy mieć do czynienia ze stępionymi ostrzami. Ma to bardzo niekorzystny wpływ na wzrost trawy, a w konsekwencji na wygląd całego ogrodu — poszarpana darń ma uszkodzone nerwy, przez co szybko traci wodę. W takim stanie trawa jest też znacznie bardziej narażona na choroby. Stępionych noży robotów koszących się nie ostrzy, ponieważ są zbyt duże. Wymienia się je na nowe. Powinno się tego dokonać raz w roku lub częściej, jeśli zauważymy, że urządzenie nie tnie trawy prawidłowo.

Robot koszący Ambrogio — jak często serwisować?

Robot koszący Ambrogio wymaga corocznego profesjonalnego przeglądu w autoryzowanym serwisie. W naszej firmie każdy taki przegląd nie tylko usprawnia pracę urządzenia, ale również wydłuża jego żywotność. Najlepszą porą na serwis jest zakończenie sezonu koszenia. To też dobra okazja do wymiany tarczy tnącej. Odpowiednio zabezpieczone urządzenie będzie gotowe na ponowne uruchomienie na wiosnę. Teraz już możemy spokojnie czekać na powitanie zimy. Zanim jednak śnieg zaścieli nasz trawnik, warto powstrzymać się od chodzenia po trawie podczas przymrozków — zmrożone źdźbła są bardzo podatne na uszkodzenia.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności serwisu.

    Zadzwoń teraz