Dlaczego warto zainwestować w system podlewania ogrodu?

Obserwując opady na tle wielolecia 1951-2022 możemy powiedzieć, że przestrzenna zmienność opadów w 2022 roku była znaczna. Jednocześnie widać, że rok 2022 był kolejnym okresem, w którym w wielu stacjach odnotowano poziom opadów niższy od normy.

Miłośnicy ogrodów odczuli to boleśnie obserwując coraz słabsze, znacznie słabiej kwitnące i zasychające rośliny, którym poświęcamy tyle uwagi i zaangażowania.

Woda to życie. Podlewanie roślin w sytuacji, gdy brakuje im wody opadowej to wbrew pozorom wcale nie łatwa czynność. Wymaga poświęcenia czasu, który każdy ogrodnik woli poświęcić innej czynności – odwiedzaniu sklepów ogrodniczych, wybieraniu nowych roślin, ich pielęgnacji i pieleniu chwastów.

Na szczęście technologia podsuwa nam doskonałe rozwiązanie, które pomoże Państwu dostosować nawadnianie do typu ogrodu, jego wielkości, rodzaju gleby oraz nasadzeń dokonanych w ogrodzie i zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Dlaczego warto zainwestować w system podlewania ogrodu?

Lista korzyści jest długa i warto pochylić się nad każdym aspektem.
Pierwszy to czas – każdy kto spędził wiosenne i letnie wieczory lub poranki w towarzystwie uciążliwych, kąsających owadów, ten z pewnością doceni system automatycznego podlewania ogrodu. Dzięki niemu podlewanie ogrodu może odbywać się bez Państwa udziału.
Zaprojektowane z dbałością o każdy detal instalacje eliminują problem podlewania każdej rośliny za pomocą węża lub konewki.
Oszczędzacie Państwo w ten sposób nie tylko czas, ale i pieniądze.

Nowoczesne systemy nawadniania ogrodów składają się z trzech elementów:

  1. Urządzeń nawadniających – zraszaczy. Oferujemy zraszacze stacjonarne, obrotowe, kroplujące i mini linie kroplujące.
  2. Sterowników i elektrozaworów, których zadaniem jest kontrola częstotliwości i intensywności nawadniania. Są to urządzenia pozwalające na bezobsługowe korzystanie z całego systemu.
  3. Przewodów łączących poszczególne elementy systemu podlewania automatycznego.

Wybór systemu uzależniony jest od wielkości ogrodu, jego aranżacji i rodzaju posadzonych roślin. Trawnik najlepiej nawodnimy wykorzystując zraszacze wynurzalne. Do nawodnienia rabat, krzewów i warzywniaków polecamy instalację nawadniania kropelkowego. Pozwoli ona utrzymać stałą wilgotność gleby, zapobiegając w ten sposób gniciu naziemnych części roślin, które gdy często są mokre, stają się bardziej podatne na działanie patogenów.

Kolejnym istotnym czynnikiem, jaki zawsze musimy wziąć pod uwagę to wydajność ujęcia wodnego oraz ciśnienie instalacji. Wszystko po to, by system działał bez zarzutu.

Kontrola nad zużyciem wody dzięki systemowi podlewania

Zmniejszająca się w ekosystemie ilość wody, fizjologiczne susze – wszystko to nakłada na nas społeczny obowiązek jej oszczędzania i kontrolowania zużycia. Systemy podlewania automatycznego idealnie się do tego celu nadają.

Ustaw godzinę i wyznacz czas nawadniania roślin

Z naszym systemem mogą Państwo dokładnie zaplanować w jakich godzinach i którego dnia ogród zostanie zaopatrzony w wodę. Dzięki temu ogród zostanie podlany również podczas Państwa nieobecności.

Automatyczne podlewanie ogrodu to również wygoda

To przede wszystkim wygoda! Obserwacja zraszaczy to również bardzo kojące zajęcie, które pozwoli Państwu zrelaksować się po dniu pracy.

Nasze zraszacze wyposażone są w specjalnie przygotowane dysze, które formują strumień wody oraz regulują zraszanie i ciśnienie wody.

To wszystko sprawia, że Państwa ogród, bez najmniejszego wysiłku będzie doskonale zaopiekowany, a rośliny odwdzięczą się olśniewającym wyglądem o każdej porze roku.

Sprawdź opinię

bądźmy w kontakcie!

Dane kontaktowe

Zainteresowała Cię nasza oferta? Zadzwoń, napisz maila lub odwiedź nas w jednym ze stacjonarnych oddziałów w celu omówienia jej szczegółów i sporządzenia dokładnej wyceny.

Wodnik sopot

Umówmy wizytę!

Zależy Ci na spersonalizowanym systemie nawadniania? Wypełnij formularz kontaktowy, a my przygotujemy ofertę dopasowaną do Twoich indywidualnych potrzeb.