Jak działa kosiarka automatyczna?

Jak działa kosiarka automatyczna?

Coraz częściej w naszym życiu towarzyszą nam roboty, które pomagają nam w wielu różnych sprawach. Są z nami w pracy, kontrolują ruch świateł na ulicach, odkurzają nasze domy i od pewnego czasu, zajmują się również koszeniem trawników.

Robot koszący nazywany jest również kosiarką bezobsługową. Różni się on od robotów domowych, które czyszczą dywany i parkiety w naszych domach, gdyż działa on nie tylko na podstawie czujników zbliżeniowych. Przy projektowaniu kosiarek bezobsługowych brano pod uwagę wiele elementów. Przede wszystkim robot musiał zostać uodporniony na czynniki pogodowe. Następną kwestią był problem,,ścian’’, których w ogrodzie fizycznie nie ma. Zastanawiano się co zrobić, aby nasza kosiarka nie skosiła nam ulubionych roślin. Twórcom przyświecały dwa główne założenia. Pierwsze z nich to zaprogramowanie wspomnianych ,,ścian’’, które mają być widoczne tylko dla robota i mają warunkować jego zakres ruchu. Z czasem pojawiło się nowoczesne rozwiązanie w postaci pętli indukcyjnej o niskim napięciu. Drugie założenie dotyczyło niezawodności samego urządzenia.

Jaki robot koszący będzie dla mnie najlepszy?

Wiemy już jak działa sam robot. Następnie pojawia się kwestia techniczna systemu w samym ogrodzie. Przy obwodzie naszego ogrodu oraz w kluczowych punktach prowadzony jest kabel na małej głębokości o niskim napięciu, który jest wyczuwalny przez naszego robota. Dzięki swojemu wgranemu oprogramowaniu traktuje je niczym „ściany domu”. Tutaj schemat działania i funkcjonowania robota się jednak nie kończy. Roboty koszące, jak większość robotów tego typu, dzielą się na wiele kategorii i modeli. Każdy posiada inne funkcjonalności i wymiary, co powoduje, że dla każdego klienta można dobrać najlepszy model. W zależności od zmiennych czynników takich jak wielkość ogrodu, i nachylenie terenu wgrywane są różne algorytmy warunkujące pracę robota.

Bezpieczeństwo

Następną sprawą jest kwestia bezpieczeństwa. Jest to jedno z najczęściej zadawanych pytań przy zakupie kosiarki bezobsługowej. To pytanie zadali sobie również twórcy robotów koszących. Poza wspomnianymi wcześniej „ścianami”, robot widzi o wiele więcej. W momencie, gdy natrafi na przeszkodę w postaci człowieka lub przedmiotu uaktywni się w nim system czujników zbliżeniowych, który po napotkaniu przeszkody skieruje go w inną stronę. Co jednak stanie się z robotem, którego ktoś podniesie? W pierwszej kolejności wyłączą się w nim ostrza, a następnie otrzyma on komunikat, aby wyłączyć się samoczynnie.

Kosiarki automatyczne to pomocne i efektywne urządzenia. Zostały stworzone po to, aby jak najlepiej zadbać o nasz ogród i cieszyć nasze oczy pięknym trawnikiem. Dzięki tym wszystkim zaletom, roboty stają się coraz bardziej popularne. Niewątpliwie są to jedne z urządzeń przyszłości, które będzie można spotkać w każdym gospodarstwie domowym.

Sprawdź opinię

bądźmy w kontakcie!

Dane kontaktowe

Zainteresowała Cię nasza oferta? Zadzwoń, napisz maila lub odwiedź nas w jednym ze stacjonarnych oddziałów w celu omówienia jej szczegółów i sporządzenia dokładnej wyceny.

Wodnik sopot

Umówmy wizytę!

Zależy Ci na spersonalizowanym systemie nawadniania? Wypełnij formularz kontaktowy, a my przygotujemy ofertę dopasowaną do Twoich indywidualnych potrzeb.