Czy warto zdecydować się na automatyczną kosiarkę?

Kosiarka automatyczna to inaczej robot koszący - urządzenie ekologiczne i bardzo praktyczne, niezawodny pomocnik przy pracach w ogrodzie. Przyzwyczailiśmy się już do robotów sprzątających, które odkurzają nasze podłogi. Jednak nowoczesna technologia może pomóc nam także poza domem. Kosiarka automatyczna wyposażona w wydajny akumulator może pracować nawet do 12 godzin bez potrzeby naszej ingerencji. 

Robot do koszenia trawnika - sposób działania

Robot koszący nie jest wymagający. Wystarczy jedynie, aby właściciel odpowiednio go zaprogramował (dokładna instrukcja postępowania dołączona jest do robota). Do koszenia trawnika i ładowania akumulatora nie potrzebuje już naszej pomocy. Na początku należy umieścić całą instalację oraz stację dokującą na powierzchni trawnika, następnie odpowiednio zaprogramować harmonogram pracy kosiarki.

Robot do koszenia trawnika dzięki doskonałemu wyposażeniu bardzo skutecznie kosi trawę. Pozwala mu na to solidnie wykonana tarcza i nóż tnący. Dzięki temu urządzenie jest w stanie skosić nawet niski trawnik. Skoszoną trawę pozostawia na ziemi, czyli wykonuje tzw. mulczowanie, które jest ekologiczne  i jednocześnie stanowi nawożenie trawnika. Kosiarka porusza się jedynie po wytyczonych wcześniej trasach, co możliwe jest dzięki posiadaniu systemu lokalizacji GPS oraz systemu zapobiegania kolizjom.

Najważniejsze parametry i funkcje robotów koszących

Automatyczne kosiarki mogą być wyposażone w wiele zaawansowanych funkcji:

  • czujniki wykrywające przeszkody – dzięki nim kosiarka sprawnie omija przeszkody, nawet jeśli znajdują się na drodze jej pracy, np. ścianę domu, meble ogrodowe, porozrzucane zabawki 
  • system nawigacji GPS – pozwala śledzić pracę robota oraz odszukać miejsce jego lokalizacji w danym momencie,
  • łączność GSM – włączanie i wyłączenie urządzenia oraz sprawdzanie jego pracy jest bardzo proste - wystarczy aplikacja w telefonie komórkowym, którą można obsługiwać nawet z domu,
  • czujnik pogodowy – robot rejestruje sygnały o warunkach atmosferycznych, dzięki czemu mamy pewność, że nie rozpocznie pracy w trakcie deszczu,
  • system antykradzieżowy - włącza się w sytuacji, gdy kosiarka automatyczna jest zabrana ze stanowiska pracy.

Zalety kosiarki automatycznej

Czy robot do koszenia trawnika rzeczywiście samodzielnie kosi trawę? Oczywiście, a nawet więcej - samodzielnie ładuje także swój akumulator po wytężonej pracy. Nie ma obawy, że rozładuje się gdzieś w ogrodzie i trzeba będzie go szukać. Jest poza tym bardzo przyjazny dla środowiska naturalnego w odróżnieniu do konwencjonalnych kosiarek spalinowych. 

Działanie robota nie wymaga od jego właściciela niemal żadnego wysiłku, dzięki temu trwa może być koszona bardzo często i systematycznie, co jest dla kondycji trawnika dużo lepsze. Kolejnym atutem dla Ciebie jest to, że nie musi on opróżniać zbiornika z trawą, bo urządzenie po prostu go nie ma.

Ponadto kosiarka automatyczna jest znacznie bardziej cicha niż kosiarka spalinowa, bardziej ekologiczna i praktyczna. Magazynowanie standardowej kosiarki czy traktorka spalinowe zajmuje sporo miejsca w garażach. Robot koszący jest znacznie mniejszy, lżejszy i nie zajmuje wiele miejsca. 

Na koniec najważniejsza zaleta - robot do koszenia trawnika to przede wszystkim oszczędność czasu dla jego właściciela! Zamiast poświęcać słoneczne dni na koszenie trawy, posiadacz robota może spędzić niezapomniane chwile z rodziną lub przyjaciółmi. 

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności serwisu.

    Zadzwoń teraz